Dil Okulları, Amerika Yurtdışı dil okulları, dil eğitimi 

MED CAMPUS Yurtdışı Dil Okulları - ETC English Teaching Centre Bournemouth

Dil okulları Ana SayfaMED CAMPUS Ana Sayfa

1) Ne Zaman ve nasıl Kayıt yaptırmalıyım?

2) Bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir program bulabilir miyim?

3) Dil Eğitimi ne kadar süre devam eder?

4) Kurs Başlangıç tarihleri ne zamandır ?

5) Kendi seviyeme uygun kurslar bulabilir miyim?

6) Yaşıma uygun kurs bulabilir miyim?

7) Sınıflarda kaç öğrenci bulunur?

8) Okulda ne gibi olanaklardan ücretsiz yararlanabilirim?

9) Konaklama nasıl ve nerede yapılır?

10) Havalimanı karşılama yapılıyor mu?

11) Sosyal etkinlik ve gezilerden nasıl yararlanabilirim?

12) Okullarınızın eğitim standardı bir organ tarafından onaylı mı?

13) Kurs bitiminde sertifika verilir mi?

14) Gideceğim merkezde çok sayıda Türk öğrenci olacak mı?

15) Dil Okulu için hangi ülkeye gitmeliyim?

16) Ne kadar sürede iyi bir İngilizce'ye sahip olacağım?

 

1) Ne zaman Kayıt yaptırmalıyım?

Gitmek istediğiniz okulu MED CAMPUS ile birlikte belirledikten sonra, okula başlamak istediğiniz tarihten en az 4-5 hafta önce kayıt yaptırmanızda fayda vardır. İşlemlerin rahat yürütülmesi ve konaklayacağızın yerin okula yakın olabilmesi için tavsiyemiz en az 8 hafta öncesinden başvuru yapmanızdır. Kayıt için kayıt formunu doldurunuz ve kayıt için gerekli olan depozit ücretini (İngiltere için 100 Sterlin, diğer ülkeler için 150 Dolar) nakit olarak, banka havalesi ile veya kredi kartı ile ödemelisiniz. Depozit ücreti toplam kurs ücretinden düşülecektir. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra okul başlamadan en az 7 gün önce bakiye ücret doğrudan gideceğiniz okula veya MED CAMPUS'a ödenmelidir.

2) Bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir program bulabilir miyim? Bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir program bulabilir miyim?

Evet, MED CAMPUS hem ülke ve bölge hem de okul ve program olarak birçok alternatif mevcuttur. Kurslarımız gerek saat sayısı olarak gerekse kurs süresi olarak katılımcıya bağlıdır. İstediğiniz süre için kayıt yaptırabilir ve istediğiniz saat ( 20/25/30/40) ders seçebilirsiniz. Her yaş için kurslarımız mevcuttur. Yaz aylarında 8-16 yaş için özel yaz kursları diğer dönemlerde ise 16 yaş ve üzeri için tüm yıl devam eden kurslarımız bulunur. Kurs ücretleri ülkelere ve okullara göre farklılaşır. Haftada 50 dolardan başlayan kurs ücretleri ile Türkiye'de ki pek çok yabancı dil kursundan daha ekonomiktir.

 

3) Dil Eğitimi ne kadar süre devam eder?

Bu süreyi danışmanlarımızla birlikte saptayabilirsiniz. Danışmanlarımızın size uygulayacakları bir dil testi sonucu ne kadar süreye ihtiyacınız olduğu belirlenecektir. Ancak gerek zaman sınırlamanız gerekse bütçenin göz önünde bulundurularak sizin için en uygun süre belirlenecektir.

 

4) Kurs Başlangıç tarihleri ne zamandır ?

Okullarımızın büyük kısmında her Pazartesi başlamak mümkündür. Ancak bir kısım paket programlarımızın başlangıç tarihleri her ay başında olabilir. Amerika'da ki üniversitelerde ise başlangıç tarihleri Eylül, Ocak, Nisan ve Haziran olabilir. Kurs başlangıç tarihlerini okullarımızın orijinal broşürlerinden veya danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

 

5) Kendi seviyeme uygun kurslar bulabilir miyim?

Okullarımızda her düzey için kurslar vardır. Okulun ilk günü seviyenizi saptama amacıyla yapılan yazılı ve sözlü teste göre seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bir öğrenci yaklaşık 6 hafta içerisinde bir kur atlar.

 

6) Yaşıma uygun kurs bulabilir miyim?

Kurslarımız her yaşa açıktır. Yaz aylarında 8 yaş ve üzeri için diğer dönemlerde 16 yaş üzerinde olan herkes programlara katılabilir. İş İngilizce'si ve Yönetici kurslarına ise genelde 22 yaş ve üzerinde kişilere açıktır.

 

7) Sınıflarda kaç öğrenci bulunur?

Öğrenci sayısı merkeze göre değişir. Ekonomik olan kurslarımızda sınıf mevcudu ortalama 14 kişi iken, ücretleri daha yüksek olan merkezlerde sınıflar genelde 6-8 kişiliktir. Yaz okullarında ise ortalama 15 kişi vardır. Yönetici kursları ise 4-6 kişiden oluşur.

 

8) Okulda ne gibi olanaklardan ücretsiz yararlanabilirim?

Dil okullarımızda genelde dil labaratuvarı, kütüphane, dinleme merkezleri ve bilgisayar merkezleri öğrencilere açık ve ücretsizdir. Üniversite kampüslerindeki merkezlerde ise öğrenciler spor tesislerinden, üniversitenin kütüphanesinden, sosyal tesislerinden aynen üniversite öğrencilerinin yararlandığı biçimde yararlanır. Okullar tarafından organize edilen geziler ücrete tabiidir. Yaz okullarımızda ise her şey fiyata dahil olduğu için ekstra bir ücret ödenmez.

 

9) Konaklama nasıl ve nerede yapılır?

Konaklama aile yanında, kampüste, hostellerde veya otellerde yapılır. Öğrencinin isteği doğrultusunda okul tarafından organize edilir. Detaylı bilgi için lütfen iç sayfalarda konaklama seçenekleri bölümüne bakınız

10) Havalimanı karşılama yapılıyor mu?

Okul tarafından organize edilen transferlerde, okul görevlisi sizi havalimında karşılar ve konaklamanıza kadar eşlik eder. Karşılama genelde ekstra ücrete tabidir.

 

11) Sosyal etkinlik ve gezilerden nasıl yararlanabilirim?

Yaz kursları paket programlara gidenler haricinde olanlara okul tarafından hafta için veya sonu geziler ve etkinlikler düzenlenir. Yaz paket programlarında ise sosyal etkinlik ve geziler pakete dahildir. Gezi ve etkinlikler her hafta okulun ilan panosunda bildirilir. Öğrenci katılmak istediği program için ismini yazdırır. Lütfen iç sayfalarda sosyal etkinlikler bölümüne bakınız.

 

12) Okullarınızın eğitim standardı bir organ tarafından onaylı mı?

Evet. İngiltere okullarımız British Council tarafından, ABD okulları ACCET ve diğer ülke okulları ise Eğitim Bakanlıklarınca tanınır. Bu nedenle tüm okullarımızın eğitim kaliteleri standartların üzerindedir

13) Kurs bitiminde sertifika verilir mi?

Kurs süresi sonunda okul tarafından dil düzeyinizi belirten bir sertifika verilir. Uzun dönem için kurs yapanlar ise isterlerse uluslararası geçerliliği olan sınavlara ( TOEFL, Cambridge Sınavları) girebilir ve resmi sertifika alabilir. 

 

14) Gideceğim merkezde çok sayıda Türk öğrenci olacak mı?

Okullarda bir ulustan öğrenci oranı belirli bir oranda tutulur . 

 

15) Hangi Ülkeye Gitmeliyim?

Ülke seçimi en güç kararlardan birisidir. İngilizce dil kursu için en çok tercih edilen ülke kuşkusuz İngiltere'dir. Özellikle kısa dönem için gidenler için İngiltere yakın olması nedeniyle ve İngilizce eğitiminde çok iyi olması nedeniyle tercih edilebilir. ABD ise İngilizce dil eğitimini genelde üniversite kampüsünde yapmak isteyenler için idealdir. Ayrıca üniversite veya mastır eğitimi yapmak isteyenler daha çok Amerika'yı seçmektedir. Kanada ise son zamanlarda çok popüler olmuş bir ülkedir. İngilizce dil eğitiminde oldukça iddialı ve kaliteli yaşam koşulları ve çok ekonomik okul ve yaşam maliyetleriyle eğitim yapmak mümkündür. Avustralya'nın en büyük avantajı ekonomik olması ve en az 24 hafta için kaydolan öğrencilere part-time çalışma izni vermesidir. Malta ise vize ve ekonomik açıdan bütçesi az olan öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir ülkedir.

 

16) Ne kadar sürede iyi bir İngilizce'ye sahip olacağım?

Normal koşullarda bir öğrenci her 6-8 haftada bir kur atlar. 

 

Daha fazla bilgi için lütfen merkezimizi arayınız.

Dil okulları üye girişi  Üye Girişi

Kullanıcı Adı :

Şifre :

 Şifremi Hatırlat
 Üye Olmak İstiyorum
Yararlı Linkler:

www.bournemouth.co.uk - Bournemouth turizm sitesi
www.bebc.co.uk

İngilizce Kitap Merkezi
http://ind.homeoffice.gov.uk

vize bilgileri
www.britishcouncil.org/english - İngilizce Öğrenimi
www.dictionary.cambridge.org - Cambridge sözlük
www.ielts.org - IELTS sınavı
www.toeic.org - TOEIC sınavı
www.toefl.org - TOEFL sınavı
www.visitbritain.com - Britanya 
www.edufind.com/english/grammar - online gramer 
www.isiccard.com

uluslrarası öğrenci kartları
www.uktheguide.com

İngiltere hakkında
www.rdlc.co.uk - Dil kursları
www.thetrainline.com

Tren Biletleri
www.nationalexpress.com - Otobüs Şirketi
www.ticketmaster.co.uk - Biletler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MED CAMPUS Hakkında | Affiliate Programı | Reklam | Bize Ulaşın
© 2004 MED CAMPUS Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.           Kullanım Koşulları | Gizlilik Kuralları