vize işlemleri 

Vize İşlemleri

Dil okulları Ana SayfaMED CAMPUS Ana Sayfa

ÖĞRENCİ VİZESİ BELGELERİ
• En az bir yil geçerliği olan bir pasaport, pasaportunuzun ilk dört sayfasının fotokopileri ve Eğer varsa eski pasaportlar
• Vize başvuru formu. Bu form MED CAMPUS tarafından temin edilecek olup bir danışman yardımında doldurulacaktır.
• İki adet vesikalık fotoğraf
• Vize başvuru ücreti
• Gideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; ve kurs bedelini, bu bedelin ödenmiş olduğunu, nerede kalacağınızı, bu konaklamanın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve kursun hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi (akseptans). Bu maddedeki hususlar MED CAMPUS tarafından sizin için ücretsiz olarak yerine getirilecektir.

Eğitim durumunuzu Belirten Belgeler;

• Mezun olduğunuz eğitim kurumundan aldığınız Diploma veya Çıkış Belgeniz , Halen öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve varsa sahip olduğunuz sertifikalar

• İngilizce öğrenmek için herhangi bir lisan kursuna gittiyseniz, aldığınız sertifikanınız; yada sertifika almadıysanız, dershaneden alınmış, kursa devam ettiğiniz tarihleri açıklayan bir mektup.

Yurtdışında kalacağınız sürede geçiminizi sağlayabileceğinizi kanıtlamak için gerekli belgeler;

• Bankanizdaki nakit durumunuzu gösteren Banka Mektubunuz

• Ailenizin veya sizin banka cüzdanlarınız.

• Ailenizde çalışan fertlerin maaş bordroları veya iş sahibi iseler iş yerleri ile ilgili evraklar (ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, sicil gazetesi fotokopisi)

• Sizi finanse edecek bir şirket varsa bu şirkete ait ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, sicil gazetesi fotokopisi; sizin tüm okul ve yaşam masraflarinizin karsilanacağinin taahhüt edildiği ve bir sirket yetkilisince imzalanmıs mektup ve varsa şirketin son iki aylik banka cuzdanlarının fotokopileri.

• Malvarlığınızı göstereceğine inandığınız belgeler varsa, bunların fotokopileri; tapu, ruhsat, hisse senedi v.b. Anne, baba veya kardeşinizin üstüne kayıtlı mal varlığı da olabilir

• Çalışıyorsanız, SSK işe giriş bildirgeniz (bağ-kur belgeniz),çalistiğiniz şirketin ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, sicil gazetesi fotokopisi, birkaç aylık maaş bordronuz ve görevinizi, gelirinizi, iş yerinizden izinli olduğunuzu ve dönüşünüz üzerine işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup.

• Evli iseniz evlilik cüzdanınız, (varsa) çocuklarınızın nüfus cüzdan fotokopileri

• Erkek adayların askerlik durumu ile ilgili bilgileri istenecektir.

 

 

Vizeyi Rahatlıkla Alabilecek Olanlar

 

Lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencisi olanlar , üniversiteden yeni mezunlar ve üniversite mezunu olup bir işte çalışanlar öğrenci vizesini kolaylıkla alabilirler.
Vize müracaatlarında öğrenciler finansal durumlarını belgelemek zorundadırlar. Eğer öğrenci eğitim masraflarını ve diğer harcamalarını fazlası ile karşılayacak durumda ise ( bunu ailesinin ve varsa kendisinin banka hesaplarını göstererek kanıtlayabilir) ve ailesindeki fertlerin bir işte çalıştığını ispatlayabiliyorsa, finansal açıdan yurtdışında eğitim yapmak için yeterli görülecektir. Ayrıca öğrencinin kendisine ve/veya ailesine ait gayri menkullerin ve araçların, tapu ve ruhsat fotokopilerini vize müracaatında yanında bulundurması gerekmektedir. Önceden başka ülkeye veya aynı ülkeye vize alınmış ise buda vize verilirken olumlu yönde göz önünde bulundurulacaktır.

 

Vizeyi Belirli Koşulları Yerine Getirerek Alabilecekler

 

Öğrenciliği devam eden ya da lise mezunu olup bir işte çalışanlar, belirli kriterleri yerine getirerek vize alabilirler.

Bu statüdekiler, eğer kendilerinin veya ailelerinin gelir durumları yeterli değil ise yakınlarını sponsor olarak gösterebilirler. Amca, teyze, dayı,hala gibi yakın akrabalar sponsor olabileceği gibi çalışılan işyeri de sponsor olabilir. Vize müracaatında sponsora ait banka hesapları, gayri menkuller, menkuller ve iş durumunu gösterir belgelerin ibraz edilmesi gerekir.
Bunların yanı sıra önceden dil kursuna gitmiş iseniz kurstan alınan sertifika veya belgenin gösterilmesi vize alma olasılığınızı arttıracaktır.

 

Vizeyi Kesinlikle Alamayacak Durumda Olanlar

 

İlkokul veya ortaokul mezunu olmasına rağmen bir işte çalışanların , şirket ya da holding sahibi olmadıkları müddetçe ya da buna denk fazla sayıda yatırımları bulunmaması durumunda vize almaları imkansızdır diyebiliriz.
Lise mezunu olup da herhangi bir işte çalışmamış ya da uzun süredir çalışmayanların, kendi ve ailevi finans durumları iyi değilse vize almaları maalesef söz konusu değildir.

 

 

Daha fazla bilgi için lütfen merkezimizi arayınız.

 

Dil okulları üye girişi  Üye Girişi

Kullanıcı Adı :

Şifre :

 Şifremi Hatırlat
 Üye Olmak İstiyorum
Yararlı Linkler:

www.bournemouth.co.uk - Bournemouth turizm sitesi
www.bebc.co.uk

İngilizce Kitap Merkezi
http://ind.homeoffice.gov.uk

vize bilgileri
www.britishcouncil.org/english - İngilizce Öğrenimi
www.dictionary.cambridge.org - Cambridge sözlük
www.ielts.org - IELTS sınavı
www.toeic.org - TOEIC sınavı
www.toefl.org - TOEFL sınavı
www.visitbritain.com - Britanya 
www.edufind.com/english/grammar - online gramer 
www.isiccard.com

uluslrarası öğrenci kartları
www.uktheguide.com

İngiltere hakkında
www.rdlc.co.uk - Dil kursları
www.thetrainline.com

Tren Biletleri
www.nationalexpress.com - Otobüs Şirketi
www.ticketmaster.co.uk - Biletler

 

 
 
MED CAMPUS Hakkında | Affiliate Programı | Reklam | Bize Ulaşın
© 2004 MED CAMPUS Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.           Kullanım Koşulları | Gizlilik Kuralları